Każda nasza wyprawa w tereny górskie musi być porządnie przygotowana i gruntownie przemyślana. Tyczy się to zarówno wycieczki z rodziną w łatwo dostępne oraz niskie szczyty, jak również bardziej poważnych eskapad w Tatry czy Alpy. Musimy nie tylko dogłębnie zaplanować trasę a także poszczególne jej etapy, ale także zadbać o stosowny ekwipunek i sprzęt dla każdego uczestnika wyjazdu. Bardzo ważne są oczywiście profesjonalnie dobrane plecaki.

 

Powinny być one wykonane z najlepszej jakości, odpornego materiału, pojemne a także jak najlżejsze. Jeśli mamy zamiar nocować u podnóża gór oraz dzień w dzień zaliczać jedną wycieczkę, plecaki mogą być mniejszych rozmiarów niż w przypadku kilkudniowej trasy obejmującej nocowanie w schroniskach albo pod namiotem, jaki przecież również musimy dźwigać na własnych barkach. Następnym bardzo ważnym elementem wyposażenia są dobrze dobrane i wygodne podczas chodzenia buty najlepiej nie świeżo kupione, a wypróbowane już wcześniej na dłuższych spacerach.

 

W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek będąc już na trasie. Nie należy również zapominać o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. Oprócz tego trzeba wziąć ze sobą kilka sztuk odzieży zmiennej, kosmetyki, wodę i kanapki na drogę oraz apteczkę. Przyda się również dokładna mapa, telefon komórkowy z aparatem oraz krem na słońce. Dobrze przygotowana wycieczka w góry pozwoli zapewnić jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie będzie prawdziwą frajdą.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More